Učitel biologie, fyziky, chemie na gymnáziu. Jsem "zeleně" a středově orientovaný člověk, který věří v sílu přírody a také zdravého "selského" rozumu....
  • Počet článků 12
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1174x

Můj první "psí" závod - Vroutecký sprint

Jako člověk, který se sám označuje spíše za nesportovce (už jen s ohledem na výkony ze středoškolského tělocviku), zkouším ve svém amatérském sportovním životě všechno možné - loni to byl maraton a 100 km pochod po Krkonoších, letos přes léto to byly závody na koloběžce Kostka Cup - v rámci Cyklomaraton Tour, vzhledem k nízké propagaci ale vesměs jen s 5 - 9 účastníky, skončil jsem jednou první a jednou poslední :-), dvakrát pak někde v polovině startovního pole. Nicméně nepochybně prozatímním vrcholem "sportovní sezóny" 2013 byly mé první musherské závody ve Vroutku u Podbořan, které proběhly o víkendu 12.-13.10. 2013.

18.10.2013 v 15:18 | Karma: 11,85 | Přečteno: 419x | Diskuse| Sport

Maraton začíná po 30. kilometru

Tak jak se mi včera běželo? Hlavní cíl - uběhnout maraton - jsem nakonec úspěšně zvládnul. Co se týče dalšího průběhu, více viz další odstavce.

14.5.2012 v 13:03 | Karma: 17,17 | Přečteno: 2164x | Diskuse| Ostatní

Jak uběhnout maraton - Zbývají 2 dny

Tak se mi čas nachýlil, v neděli v 9:00 mne to čeká. Jak se cítím a jak hodnotím svou přípravu.

11.5.2012 v 22:57 | Karma: 10,70 | Přečteno: 891x | Diskuse| Ostatní

Běh kolem Hluboké 22.4.

V neděli 22.4. jsem se v rámci své přípravy na maratón zúčastnil 72. ročníku silničního běhu, závodu Běh kolem Hluboké o délce 25 km.

23.4.2012 v 21:40 | Karma: 8,86 | Přečteno: 739x | Diskuse| Ostatní

Pečecká desítka 2012

V rámci své přípravy na maraton 13.5. v Praze jsem se zúčastnil prvního ostrého testu - závodu Pečecká desítka. Závod se konal dne 10.3.2012 v městě Pečky (okres Kolín) za účasti celkem 717 běžců. V tomto článku popisuji, jak jsem na tom byl před závodem a během něj.

10.3.2012 v 20:47 | Karma: 14,93 | Přečteno: 1007x | Diskuse| Ostatní

Jak uběhnout maraton 3. část - Úvaha o běžeckých výkonech

Trénink na maraton pokračuje. Kromě praxe se ale snažím načerpat též trochu teorie, abych se na závod připravil nejen fyzicky, ale i psychicky. Konec konců psychická připravenost "alespoň trochu vím, co mne čeká" se může ukázat neméně důležitá. Tentokrát tedy nebude hlavním obsahem příspěvku nějaký počet kilometrů či rychlost, kterou běhám, ale půjde spíš o takové zamyšlení se nad některými věcmi, které jsem se porůznu po netu dočetl.

29.2.2012 v 16:15 | Karma: 10,64 | Přečteno: 788x | Diskuse| Ostatní

Jak uběhnout maraton 2. část - První měsíc

Po týdnu opět popisuji svoje zážitky. Příprava na maraton 13.5. v Praze pokračuje - nejde to hladce, ale cíle se postupně posouvají...

15.2.2012 v 16:14 | Karma: 8,53 | Přečteno: 797x | Diskuse| Ostatní

Jak uběhnout maraton - Počátek

Rozhodl jsem se běžet Pražský mezinárodní maraton dne 13.5.2012. Jestli to je dobrý nápad nebo ne, ukáže čas. Každopádně jsem se rozhodl podělit se s ostatními o své zkušenosti a zážitky spojené s přípravou. Toto je tedy první část - začátek.

8.2.2012 v 21:13 | Karma: 14,38 | Přečteno: 2536x | Diskuse| Ostatní